Гордостта на нашето училище: Заслужени отличия за високи успехи и признание от СБНУ!
Краят на учебната година е време за равносметка, а за нашето училище тази равносметка е изпълнена с гордост, радост и вдъхновение. С огромно вълнение споделяме изключителните постижения на нашите възпитаници, които през изминалата година доказаха, че с труд, постоянство и амбиция няма недостижими върхове.



1. клас
Росен Ангелов – златен медалист от състезанието и отличен успех
Георги Русев – сребърен медалист от състезанието и отличен успех
2. клас
Александър Атанасов и Шинка Кирчева – златни медалисти от състезанието и отлични успехи
Веселина Русева – сребърен медалист от състезанието и отличен успех
3. клас
Здравко Бароков – златен медалист от състезанието и отличен успех
Миглена Димитрова – сребърен медалист от състезанието и отличен успех
Анна Кръстева – сребърен медалист от състезанието
Павлина Йорданова и Константинос Костов – отлични успехи
4. клас
Тодор Иванов – отличен успех
2 юни – Ден на гордост, памет и вдъхновение в нашето училище!
На 2 юни нашето училище отбеляза своя патронен празник – ден, в който прекланяме глави пред подвига на Христо Ботев и загиналите за свободата на България, и ден, в който с гордост заявяваме своята принадлежност към едно голямо и сплотено семейство.

С вълнуващи рецитали, патриотични песни и артистични изпълнения нашите възпитаници припомниха вековния завет на патрона ни и доказаха, че родолюбието е живо в сърцата им.
Празничният ден премина под знака на силни емоции, споделена радост и признателност. Училищният двор и коридорите оживяха от усмивките на учениците, вълнението на учителите и гордостта в очите на нашите гости.
Официално откриване на STEM център
На 2 юни нашето училище официално отвори вратите на своя нов, високотехнологичен STEM център! Събитието събра на едно място учители, ученици, родители и официални гости, които заедно дадоха старт на едно по-модерно, практично и вдъхновяващо образование.
Вместо традиционното прерязване на лента, откриването се превърна в истински празник на науката и дигиталното творчество. Гостите преминаха през вълнуващ маршрут от 8 интерактивни станции, на които нашите ученици влязоха в ролята на истински ментори и презентатори.
Наука, море и вдъхновение: Нашите ученици на вълнуваща екскурзия в Бургас!
В края на месец май, ученици и учители от нашето училище се отправиха на едно незабравимо пътешествие до град Бургас. Основната цел на научно-образователната ни екскурзия бе посещението на детския научен център „ПланетУм“ – място, където науката оживява, а ученето се превръща в истинско приключение.


В „ПланетУм“ нашите млади изследователи имаха възможност да се докоснат до тайните на вселената, физиката и технологиите по напълно нов и интерактивен начин. В зоната за експерименти нямаше забранени неща – напротив, докосването, тестването и задвижването на различните инсталации бяха абсолютно задължителни!
Учениците се превъплътиха в ролята на истински учени:
- Управляваха енергийни потоци и се запознаха отблизо с природните закони.
- Надникнаха в дълбините на Черно море и научиха любопитни факти за морската екосистема и корабоплаването.
- Тестваха своята ловкост, логика и бързина чрез забавни инженерингови предизвикателства.
Посещението бе чудесно продължение на нашия стремеж да развиваме STEM обучението в училище, като показваме на децата, че науката не е само в учебниците, а навсякъде около нас.
Старт на програмата за изграждане и основен ремонт на спортни площадки и физкултурни салони в държавните и общински училища
С радост Ви споделяме, че в ОУ „Христо Ботев“ – с. Крепост стартира изпълнението на Национална програма „Основен ремонт на съществуваща спортна настилка“ по Програмата за изграждане и основен ремонт на спортни площадки и физкултурни салони в държавните и общински училища.
Ремонтните дейности вече са в ход, а училищният двор постепенно придобива нов, по-модерен и безопасен облик. Предстоящото обновяване на спортната площадка ще осигури по-добри условия за спорт, игри и активен начин на живот за всички ученици.
Инвестицията в училищната спортна база е инвестиция в здравето, развитието и мотивацията на децата. Новата настилка ще даде възможност за по-пълноценно провеждане на часовете по физическо възпитание, спортни състезания и училищни инициативи.
Успоредно с ремонтните дейности, в училището продължава и проследяването на постиженията на учениците, като стремежът ни е да създаваме среда, която насърчава както физическото развитие, така и успехите в обучението.
Благодарим на всички институции и партньори, които подкрепят реализирането на този важен проект!
Очаквайте още снимки и новини от напредъка на ремонта!


Кариерно ориентиране
В рамките на дейностите по професионално ориентиране учениците от клуб “Аз обичам България” посетиха кметството в село Крепост, където се запознаха с работата на местната администрация и ежедневните задължения на кмета и служителите.

По време на посещението те научиха повече за професиите, свързани с общественото управление, организацията на дейностите в населеното място и отговорностите, които изисква работата в полза на обществото.
Учениците имаха възможност да попълнят тематичен въпросник, свързан с дейността на кметството, както и да участват в интересна беседа. Госпожа Димитрия Русева ги посрещна с топло отношение и почерпка, което направи срещата още по-приятна и запомняща се.
Посещението беше полезно и вдъхновяващо за учениците и допринесе за разширяване на техните знания и представи за различни професионални направления.
Участие в Опознавателната игра “По стъпките на Пеньо Пенев”
По повод Дните на поезията „Пеньо Пенев“ 2026 учениците от 7. клас- Атанас Даринов Атанасов, Ани Боянова Янкова, Моника Ангелова и Иво Димитров от 6.клас,се включиха в Опознавателната игра „По стъпките на Пеньо Пенев“. Задачата на участниците беше да се снимат пред всяка една от посочените точки в условието на играта и да изпратят снимките на фейсбук страницата “По стъпките на Пеньо Пенев”.


Играта беше организирана под формата на снимки пред пет обекта, които участниците трябваше да открият и посетят. След като достигнеха до съответното място, те правеха снимка като доказателство за изпълнената задача. Това превърна дейността в динамично и увлекателно преживяване, което съчета познавателни, ориентационни и екипни умения. Учениците работиха с ентусиазъм, проявиха съобразителност и добра организация, а състезателният елемент допринесе за още по-голям интерес и активност. Играта създаде много положителни емоции и остави незабравими спомени у всички участници.
Ани Янкова от 7. клас беше изтеглена в томболата и спечели таблет. Честито!

Отличени ученици в Общински конкурс за детско творчество “ Шанс”-Димитровград
Божидар Славчев Бориславов от клуб “Аз обичам България“ зае престижното второ място в раздел „Приложно изкуство“ на Общински конкурс „Шанс“. Със своята креативност той впечатли журито и се открои сред участниците.

Останалите ученици от клуба – Катерина Асенова Асенова и Дария Галинова Йосифова -също се представиха достойно в раздел „Приложно изкуство“ и бяха отличени с грамоти за своето участие.
Георги Бейсим Николов – ученик със специални образователни потребности от 6.клас, също се представи достойно в Общински конкурс „Шанс“, раздел „Театрално изкуство“. Той бе отличен с поощрителна награда. Със своята смелост и силно желание за изява успя да впечатли журито и публиката. Участието му е вдъхновяващ пример за упоритост и стремеж към развитие. Поздравяваме го за постижението и му пожелаваме още много сценични успехи!

Дария Йосифова от клуб “ Аз обичам България” участва в направление музика (индивидуални изпълнения).
Със своя талант, артистичност и вдъхновяващо представяне ученичката допринесе за доброто представяне на училището и остави прекрасни впечатления у журито.
22 Април – Ден на Земята
Клуб „Забавна биология“ отбеляза световния ден като обнови градинките в двора на училището. Учениците почистиха гумите, които използваме за саксии, и засадиха мини рози. След което добавиха декорация за красота.


Деня на Земята с учениците от начален етап
По случай Деня на Земята с учениците от начален етап се проведоха интересни и полезни дейности.
Децата изгледаха образователна презентация, чрез която научиха повече за опазването на природата и значението на екологичното поведение. След това всички се включиха активно в засаждането на растения, като по този начин допринесоха за по-зелена и чиста училищна среда. Инициативата съчета знанията с практиката и насърчи отговорното отношение към околната среда.


