Есенна изложба „Тиквено вълшебство“

Тази есен, училището ни се изпълни с уют благодарение на изложбата „Тиквено вълшебство“. Събитието събра ученици, техните родители и баби, които заедно създадоха впечатляващи декорации и кулинарни изкушения от тиква. Целта на изложбата е не само да отпразнува есента, но и да даде възможност на семействата да работят заедно. Творбите са изцяло ръчно направени и отразяват уникалния подход на всяко семейство към есенната тематика.

Освен декоративните изненади, изложбата впечатли и с вкусни кулинарни произведения – сладкиши, пайове, курабийки, и други кулинарни изкушения, вдъхновени от тиквата. Творбите показват не само талант и въображение, но и силната връзка между поколенията.

След края на изложбата, всички участници получиха грамоти.

Искрени благодарности към всички ученици и техните семейства за високата активност и огромния интерес към изложбата! Вашият труд и споделено време, прекарано в семейно творчество, направиха това събитие изключително успешно и вдъхновяващо.

Всички снимки от събитието може да видите ТУК

Общински конкурс „Златна есен“

На 15 октомври в ОПДМЦ Димитровград се състоя награждаването на участниците в Общинския конкурс „Златна есен“. От нашето училище са отличени Георги Русев от ПГ с първо място – грамота, медал, купа и предметна награда и Станислав Чавдаров от 7. клас – поощрителна награда, грамота, медал и предметна награда в раздел „Макет“. Грамоти за участие получиха Веселина Русева от 1. клас и Божидар Петков от 7. клас.

Разходка в Димитровград

На 16.10.2024 учениците от 5. клас посетиха Градска художествена галерия „Петко Чурчулиев“, където разгледаха изложбата „Послания“, посветена на българската азбука, просвета и култура. Запознаха се с творби в различни стилове и техники.
Денят продължи с посещение на Историческия музей. Учениците разгледаха експозицията „От ръката тревненска“ и се запознаха със занаятите, в които тревненци имат принос – розопроизводство, Казанлък, куюмджийство, мутафчийство и др. Децата видяха оригинални предмети, инструментариум, копирки на икони, проект за дърворезба и готови изделия.
За финал учениците посетиха зоокъта в парк „Вапцаров“.